17.5 C
Tirana
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

“I dedikoi jetën spitalit të Përmetit”, mesazhi prekës nga vajza e mjekut që ndërroi jetë si pasojë e Covid-19

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka reaguar pas vde kjes së mjekut pneumolog Rustem Keko, i cili humbi jetën për shkak të Covid19.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Manastirliu shkruan se Keko i dedikoi jetën spitalit të Përmetit, ku shërbeu për 50 vite.

Mesazhi i ministres Manastirliu:

Dr. Rustem Keko i dedikoi jetën spitalit të #Përmetit, ku shërbeu për 50 vite, deri pak ditë më parë kur u shtrua në spitalin infektiv si pasojë e #COVID19.

Virusi i pabesë nuk e kurseu mjekun pneumolog, megjithë kujdesin e stafit mjekësor të spitalit #COVID1, duke lënë një dhimbje të madhe për familjen e dr. Rustemit dhe një boshllëk të pazëvendësueshëm për spitalin e Përmetit e për përmetarët, të cilëve u shërbeu me përkushtim.

U prehsh në paqe dr. Rustemi./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit