8.5 C
Tirana
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

I fundit! Një tjetër vend i shtohet listës, Suedia ndërpret vaksinimin me AstraZeneca

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Suedia është shteti më i ri që ka ndërprerë vaksinimin me AstraZenecën. The Guardian shkruan se ndërprerja e vak.sinimit të popullsisë me AstraZenecën nga Suedia është një masë paraprake.

Agjencia Shëndetësore e Suedisë, ditën e sotme deklaroi se pezullimi i va.ksinës së AstraZenecës do të jetë deri në një afat të pacaktuar, ose deri kur të dalin përgjigjët e hetimeve nga EMA.

Vaksina “AstraZeneca” është pezulluar nga përdorimi në disa vende të Bashkimit Europian. Listës së nisur nga Danimarka, Holanda, Irlanda, Norvegjia, Bullgaria, Islanda, Austria, Letonia, Estonia,Austria, Rumani, Qipro, Estonia, Irlanda, Lituania, Luksemburgu, Malta, Polonia, Spanja e Suedia; së fundmi i është shtuar Italia, Gjermania dhe Franca. Të gjitha vendet kanë njoftuar se kanë shtyrë fillimin e shpërndarjes së tyre deri në sqarimin e vd.ekjeve të të injektuarëve me dozën e parë të vaksinës./korrieri.al

 

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit