13.5 C
Tirana
E shtunë, 8 Tetor, 2022

I FUNDIT/ Nuk ka qetësi në rajon, lëkundje të forta tërmeti në këtë vend pranë Shqipërisë

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë ka goditur Kroacinë para pak minutash. Epiqendra e tërmetit është regjistruar në zonën e Sisak-Moslavina rreth 38 km në juglindje të Zagrebit.

Thellësia e tij ka qenë rreth 10 km, nuk bëhet e ditur nëse ka të lënduar apo dëme materiale deri më tani.

Kujtojmë që një tërmet me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter është shënuar në orët e para të mëngjesit të sotëm në Durrës. Tërmeti ka qenë me thellësi 2 km dhe me epiqendër detin Adriatik. Mirëpo ky nuk është tërmeti i vetëm që ka rënë në Durrës.

Brenda 40 minutave kanë janë ndjer dy lëkundje mesatare. E para ka qenë me magnitudë 3.2 dhe ka rënë në orën 04.07, ndërsa tërmeti i dytë që ka qenë dhe më i fortë, ka pasur magnitudë 3.5 dhe ka rënë në orën 04.50./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit