20.5 C
Tirana
E enjte, 7 Korrik, 2022

“Isha jashtë Shqipërie, po qante dhe më tha…”, Erlinda rrëfen telefonatën e vajzës në mes të natës

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Erlinda Ogreni është 40 vjeçe, e di vorcuar dhe me një vajzë 12-vjeçare. Ajo është me origj inë nga Lushnja ndërsa aktualisht jeton në Tiranë, ku ka një biznes privat.

 

Së fundmi, është bërë pjesë e Për’puthen +40 dhe ditën e sotme ka rrëf yer vështirësitë që ka kaluar me vajzën e saj.

“Vajza është bu llizuar për shkak të peshës. Jemi detyruar të ndërrojmë shkollën, banesën dhe duke folur me mësueset, nuk trajtohen shumë në shkollë këto tema. Ka qenë koha e tërmetit hera e fundit kur nuk isha në Shqipëri dhe vajza më ka telefonuar në 11 të natës duke q arë sepse e bu llizonin në klasë.

 

Në të njëjtën orë, kam telefonuar mësuesen duke i thënë se si duhet të mësojnë nxënësit si të duan njëri-tjetrin në klasë. Vajza ia ka dalë të jetë më e zonja, më me siguri, më me vetëbesim. Vajzën e kam ndihmuar duke e nxjerrë para pasqyrës duke i thënë se “atë që sheh ti, atë do shohin dhe të tjerët”. Unë e shihja që vajza ishte e qeshur në shtëpi dhe nuk e shfaqte, por isha unë që e shtyva dhe arriti të pranonte që e shanin në shkollë për peshën”, tha Linda./korrieri.al

 

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit