17.5 C
Tirana
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Ishin shpallur në kërkim kombëtar, policia arreston dy persona në Tiranë

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Dy persona të shpallur në kërkim kombëtar janë vënë në pra nga në qytetin e Tiranës. Sipas burimeve zyrtare bëhet me dije se ka rënë në pra nga të policisë një 19-vjeçar i identifikuar me inicialet R.L dhe shtetasi me inicialet K.M 21-vjeç.

 

Njoftimi i policisë:

Tiranë

Kapen dhe ndalohen 2 shtetas në kërkim kombëtar.

Në pra nga dhe 1 drejtues mjeti.

Specialistët për Hetimin e Kri mit në Komisariatin e Policisë Nr. 1 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit të shpallur në kërkim R. L., 19 vjeç, pasi më datë 28.02.2021, në bashkëpunim me shtetasin R. H., ka god itur me sende të forta shtetasin A. Zh. Punohet për kapjen e shtetasit R. H.

Ndërkohë, nga specialistët për Hetimin e Kri mit në Komisariatin të Policisë Vorë u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit K. M., 21 vjeç, të cilin Gjykata e Apelit Tiranë e ka dën uar me 4 muaj bur gim, për veprën penale ”Moskallëzim kr imi”.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit E. K., 31 vjeç, pasi ka aksidentuar mjetin motor me drejtues shtetasin R. C. Si pasojë e aksidentit është dëmtuar drejtuesi i motorit, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit