8.5 C
Tirana
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Iu gjetën 260 mijë euro dhe 160 milionë lekë, doktori Edvin Prifti në telashe, zbardhet kërkesa me e fundit e prokurorisë

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Doktorit Edvin Prifti i është shtuar dhe akuza për pastrim parash.

Mësohet se prokuroria kërkon masën arr est me bu rg për mjekun, ndërkohë që pritet vlerësimi që gjykata do t’i bëjë çështjes së tij.

“Paratë e gjetura janë të ligjshme nga një shitje”, kështu është shprehur avokati i mjekut kardiolog të QSUT-së, Edvin Prifti, të cilit SPAK i sekuestroi 250 mijë euro dhe 160 milionë lekë cash në zyrën e tij dhe në banesë./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit