9.5 C
Tirana
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Ka thyer këmbën në mal! 17-vjeçari nuk i ndal ulërimat, alpinistët mundohen ta zbresin, e ngushëllojnë me fjalë: Edhe pak se arritëm…

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Për të zbritur nga mali të riun e lënduar, grupi që ndodhet në të në mal, ka vendosur që ta zbresë vetë me mjete rrethanore, derisa të vijë ndihma nga ajri.
SHQIPËRI– Një grup prej alpinistësh kanë mbetur të bllokuar prej disa orësh në malin e Murganës pranë kufirit me Greqinë, pasi një 17-vjeçar ka thyer këmbën. Për të zbritur nga mali të riun e lënduar, grupi që ndodhet në të në mal, ka vendosur që ta zbresë vetë me mjete rrethanore, derisa të vijë ndihma nga ajri.

Siç duket edhe nga pamjet, ata e kanë vendosur të riun brenda një plasmasi dhe po e ngrenë në krahë, ndërsa dëgjohen ulërimat e tij nga dhimbja. Të tjerët mundohen që t’i japin kurajo.

“Hajde dhe pak se e ngritëm. Mos u mërzit…,“-dëgjohet në video./korrieri.al

https://youtu.be/d0Yg7KBgmWg

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit