20.5 C
Tirana
E enjte, 7 Korrik, 2022

Kthjellime dhe vranësira të dendura, ja si parashikohet moti për sot

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Dita e premte parashikohet të ketë mot me kthjellime dhe vranësira të cilat prej mesdite do të vijnë në dendësi, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

 

Era nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-7m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 15m/sek. Deti i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

 

zonat malore -4°C deri në 14°C;

 

zonat e ulëta 2°C deri në 19°C;

zonat bregdetare 4°C deri në 17°C./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit