13.5 C
Tirana
E shtunë, 8 Tetor, 2022

Lajm i hidhur për shqiptarët, ky shtet europian mbyll kufinjtë si pasojë e koronavirus

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Franca pritet të hyjë në një Lock-Down III pasi numri i viktimave nga COVID-19 i kaloi 75 mijë.

Qeveria pas shifrave të fundit duket se po shqyrton mundësinë e rikthimit të masave kufizuese më të rrepta që do e kthejnë vendin sërish në izolim total.

Nga ana tjetër së fundmi kryeministri Castex ka njoftuar se Franca do të mbyllë kufijte me vendet që nuk bëjnë pjesë në BE, përfshirë këtu dhe Shqipërinë, përveç udhëtimeve të domosdoshme.

Nga një anë shifrat, kurse nga ana tjetër Franca i trembet edhe varianteve të reja të COVID_19./korrierinews.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit