13.5 C
Tirana
E premte, 7 Tetor, 2022

Lajme pozitive vijnë nga Europa, shënohet ulje e lehtë e shifrave të Covid në Itali dhe Britani

Mos i humbisni

Me te lexuarat

E gjithë bota ndodhet nën “pushtimin” e koronavirusit, me shpresën se çdo ditë do të jetë më pozitive se një ditë më parë, e deri në zhdukjen përfundimtare të tij.

Disa vende në Europë për shumë kohë ishin qendra të përhapjes së virusit, zona të kuqe, por së fundmi është vënë re një ulje e lehtë e shifrave.

SHBA dhe Itali ndodhet të parat në listë me gati 15 mijë raste të reja ditore, ndërsa SHBA ka disi më shumë viktima.

Nga ana tjetër Britania ka zbtirut në 10 mijë raste të reja çdo ditë, por numri i viktimave mbetet i madh, plot 445 në 24 orë.

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit