8.5 C
Tirana
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Leku zhvlerësohet ndaj dollarit dhe paundit, zbuloni ç’po ndodh me kursin e këmbimit valutor

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Në tregun e këmbimit valutor vendas, të Hënën, leku humbi pikë ndaj dollarit amerikan e paundit britanik ndërsa fitoi terren ndaj euros dhe frangës zvicerane.

Sipas kursit të këmbimit valutor vendas, dollari amerikan këmbehet me 103,79 lekë ose 0,35 lekë më shumë se në fundjavë.

Monedha europiane humbi 0,10 lekë dhe këmbehet me 123,38 lekë.

Ndërsa paundi britanik u forcua me 0,87 lekë dhe këmbehet me 143,66 lekë. Franga zvicerane humbi 0,04 lekë dhe këmbehet në kotën e 111,29 lekëve./korrieri.al

 

 

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit