15.5 C
Tirana
E shtunë, 10 Dhjetor, 2022

Mbi 20 milionë të vaksinuar në Britaninë e Madhe/ Apeli i ministrit të Shëndetësisë: Kur të merrni një telefonatë…

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Më shumë se 20 milionë persona në Britaninë e Madhe kanë marrë të paktën një dozë të vaksinës kundër koronavirusit.

 

Lajmin e bëri të ditur sot Ministri i Shëndetësisë, Matt Hancock, i cili në një postim rrjetet sociale e konsideron këtë si një arritje të madhe.

“Është një arritje madhështore për vendin tonë. Vaksina është rruga jonë për të dalë. Kur të merrni një telefonatë, vaksinohuni,” shkruan Hancock në Twitter.

 

Britania e Madhe ka filluar programin më të shpejtë të vaksinimit në Evropë dhe është e para në kontinent sa i përket numrit të të vaksinuarve.

 

Ndërkohë qeveria po synon t’u ofrojë të gjithë të rriturve një doze të parë deri në fund të korrikut./korrieri.al

 

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit