11.5 C
Tirana
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Mbi gjysmë shekulli të dashuruar/ Historia e Gjokë dhe Marie Vatës që Shën Valentini u kujton ditën e dasmës

Mos i humbisni

Me te lexuarat

54 vite me parë, Marija një vajzë e re shkodrane dhe Gjokë Vata, një këngëtar dhe shkrimtar, përndjekur politikisht dhe i varfër, vendosën të kurorëzonin dashurinë.

Shën Valentini mbetet përherë i veçantë për ta pasi u kujton ditën e dasmës, sfidat e shumta, vështirësitë dhe tashmë momentet e bukura të jetës me nipat e mbesat.

Gjoka e humbi shikimin kur ishte fëmijë por ai thotë se drita e syve të tij është Marija, prandaj që në momentin e njohjes i ka kushtuar këngën “Yjet që adhuroj”./korrieri.al

https://youtu.be/kCzs7a5vAkY

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit