17.5 C
Tirana
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Me ballokume në dorë, Rama: Nuk jap llogari për orarin se kur duhet të vij!

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Kryeministri Edi Rama, ka folur para mediave në Elbasan pas incidentit mes militantëve, ku ka deklaruar se nuk duhet të japë llogari për orarin se kur duhet të vijë, ndërkohë që ka shtuar se përplasja nuk duhet të ndodhte.

 

“Nuk kam pse jap llogari për orarin kur duhet të vij. Nuk kishte pse të ndodhte një gjë e tillë. Unë jam këtu për të respektuar një traditë të kësaj feste që prej kohësh është kthyer edhe në festë kombëtare.

Jam këtu për të uruar të gjithë pa përjashtim që të kenë një festë të gëzuar dhe një verë të gëzuar. Unë dhe ne po përpiqemi të bëjmë çmos që vera të jetë e lehtësuar nga pasha e rëndë prej situatës së imponuar nga armiku i padukshëm duke garantuar një vaksinim sa më intensive. Kemi filluar dje me mësuesit dhe pedagogët./korrieri.al

 

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit