8.5 C
Tirana
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Mirditë/ Shkëmbi shkëputet nga mali dhe bie pranë banesës me 5 familjarë brenda

Mos i humbisni

Me te lexuarat

MIRDITË– Një masiv shkëmbor është shkëputur nga faqja e malit dhe ka rënë në oborrin e banesës në fshatin Katund i Vjetër në Mirditë, në shtëpinë e familjes Lesi.

Shkëmbi i përmasave të mëdha u shkëput nga mali dhe ra fare pranë banesës së tyre. Ngjarja ndodhi gjatë natës dhe fatmirësisht nuk pati të lënduar, pasi guri i përmasave të mëdha ndaloj pak centimetra para se të përplaset me murin e shtëpisë.

Në momentin e ngjarjes pjesëtarët e familjes Lesi kanë qenë në gjumë, por duke qenë se guri ka rënë nga një distancë prej disa metrash tronditja dhe zhurma e shkaktuar ka qenë mjaft e fortë./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit