17.5 C
Tirana
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

“Mosrespektimi i rregullave ka shtuar rastet e reja”, flet Kalo: Ja çfarë rrezikojnë njerzit nga një karantinë e dytë

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Doktor Tritan Kalo, në një intervist për Fax Neës, shprehet se shtimi i rasteve me Covid-19 në vendin tonë ka ardhur si pasojë e vetë pakujdesisë së qytetarëve.

Ndër të tjera, Kalo theksoi se mos-respektimi i rregullave, grumbullimi i qytetarëve nëpër festa apo dhe në ceremoni mortore, si dhe qarkullimi i një virusi të ri në të gjithë botën kanë ndikuar në rritjen e rasteve.

Fakti që ka shumë të infektuar dhe mos izolim pra karantinim të dyte .Dr.Kalo e sojegon se karantinimi do ti stresonte dhe dëmtonte më shum nga ana psikoligjike.kurse për shtretërit përgjigja është se nuk është pjes e administratë dhe nuk ka info për këtë pjes./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit