17.5 C
Tirana
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Nami në Vlorë, harrohet frika nga Covidi, qytetarët zgjedhin të dalin xhiro grupe-grupe

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Edhe pse në situatë kritike sa i takon të prekurve me covid, fundjava në Vlorë njeh rritje të lartë të lëvizjeve në qytet.

Qindra automjete janë futur në Vlorë vetëm për orët e para të ditës së sotme. Trafik i rënduar në rrugët e qytetit dhe lëvizjë e lartë këmbësorësh, gjë e cila vihet re më së shumti në zonën e Lungomares

Siç shihet dhe në videon e mëposhtme, shumë prej qytetarëve, që kanë dalë në xhiron e tyre, janë pa maska, dhe në afërsi me njëri tjetrin, çka shton frikën e rritjes së numrit të të infektuarve.

Moti i ngrohtë që përkon dhe me fundjavën ka bërë që shumë qytetarë të dalin nga zona e tyre e përditshmërisë, dhe Vlora apo Durrësi padyshim që mbeten në top listën e zgjedhjeve të tyre./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit