12.5 C
Tirana
E shtunë, 10 Dhjetor, 2022

Ndahet nga jeta papritur prokurori shqiptar, po hetonte vjedhjen e 2.1 milionë eurove nga Thesari i shtetit

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Ka ndërruar jetë sot pasdite prokuror i Prokurorisë Speciale të Kosovës Enver Krasniqi.

 

Lajmin për vd ekjen e prokurorit Enver Krasniqi e ka konfirmuar për mediat kosovare Blerim Isufaj, kryeprokuror i Prokurorisë Speciale.

Ai ka thënë se vd ekja e prokurorit është natyrale. Prokurori Enver Krasniqi ishte duke hetuar rastin e vjed hjes së 2.1 milionë eurove nga Thesari i shtetit.

 

Vjedhja e 2,1 milionë eurove ka ndodhur më 21 tetor 2020. Ditë më parë, Prokuroria Speciale njoftoi se janë bllokuar 600 mijë euro të vjed hura dhe se dy persona të dyshuar janë në parab urgim, ndërkohë që janë ngrirë 34 llogari bankare./tch./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit