9.5 C
Tirana
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

‘Nëse e keni kaluar, mos u…’/ Alimehmeti jep lajmin fantastik: 3 MËNYRAT për të neutralizuar virusin

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Mjeku i njohur dhe shumë i nderuar Ilir Alimehmeti ka publikuar studimin e fundit të nxjerrë nga studiuesit e Emory University në SHBA.

Ata studiuan aftësinë e neutralizmit të varianteve të reja dhe zbuluan që ai neutralizohet nga gjaku i pacientëve të sëmurë (me Covid), me gjakun e personave që e kanë kaluar infeksionin dhe gjakun e personave të vaksinuar me Moderna dhe Pfizer.

Këto rezultate treguan se të gjitha mostrat neutralizonin variantin e Ëuhanit, variantin D614G (klasik), variantin Britanik, variantin Kalifornian.

Mjeku Alimehmeti thotë se nëse e kemi kaluar nuk duhet të shqetësohemi nga variantet e tjera./korrieri.al

 

 

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit