12.5 C
Tirana
E shtunë, 10 Dhjetor, 2022

Nga dhoma e deri tek shtrati ku dha shpirt, pamjet brenda vilës së diktatorit Enver Hoxha (Foto)

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Gjithçka në dhomën e ish-diktatorit ka mbetur ashtu siç ka qenë edhe atëherë kur ai ishte në jetë.

Në një udhëtim në rezidencat e personaliteteve të politikës shqiptare, “Opinion” ka hyrë brenda vilës së ish-diktatorit e madje edhe në dhomën e tij, ku dikur ka qenë e ndaluar të hyej.

Në atë dhomë nuk hynte as personele i vilës, por vetëm Hoxha dhe mjekët e tij.

Është ende në atë dhomë edhe shtrati ku ish-diktatorir ndërrroi jetë në Prill të vitit 1985.

Dhoma e tij e gjumit kishte hyrje ose nga biblioteka ose nga holli ndërsa në vilën me shumë kthesa binte në sy edhe banja luksoze për kohën. /opinion

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit