20.5 C
Tirana
E enjte, 7 Korrik, 2022

Ngjarje e rëndë, vdes tragjikisht shqiptari në Suedi

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Një Aksident i rëndë i ka marrë jetën 22- vjeçarit nga Kosova, Vatan Rama.

Viktima ishte vetëm 22-vjeç, teksa mësohet se makina e të riut ishte përplasur me një kamion.Ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 19:00 në një autostradë të Suedisë.

Më konkretisht, 22-vjeçari është nga Botusha e Koshares, ndërsa ishte djalë i vetëm i familjes Rama. Policia ka dhënë edhe disa detaje që dyshohet se kanë çuar deri tek aksidenti.

Sipas tyre, i riu nuk e kishte kuptuar me kohë që kamioni që ndodhej para tij kishte frenuar, dhe kështu ishte përplasur.

Christer Fuxborg zëdhënës i Policisë suedeze në atë rajon ka treguar se tashmë kanë filluar edhe hetimet, për të mësuar shkaqet e aksidentit./lajmifundit.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit