12.5 C
Tirana
E shtunë, 10 Dhjetor, 2022

Njoftim i rëndësishëm/ Covax publikon listën e vendeve që do të furnizohen me vaksina në periudhën mars-maj

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Aleanca Covax ka publikuar listën e vendeve të cilat do të furnizohen me vaksina në periudhën mars-maj.

 

Në mesin e këtyre shteteve është edhe Kosova, ku pritet të dorëzohen 100 mijë e 800 vaksina AstraZeneca.

Covax ka deklaruar se furnizimi do të bëhet në afatet kohore shkurt-mars dhe prill-maj, por koha e dorëzimit varet nga disa faktorë duke përfshirë miratimin nga vendet përfituese për përdorimin e vaksinës.

Dorëzimet në këtë fazë kanë filluar në dy vende afrikane në Gana dhe Bregun e Fildishtë, të cilat janë furnizuar me nga 500 mijë doza të vaksinës AstraZeneca./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit