17.5 C
Tirana
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Normalizohet gjendja në qarkun e Durrësit, vetëm aksi rrugor Krujë -Qafë Shtamë mbetet i pakalueshëm

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Temperaturat e ulëta dhe era kanë karakterizuar të gjithë territorin e qarkut të Durrësit këtë të dielë, duke shkaktuar dhe probleme veçanërisht në qarkullim.

Nga kontraktorët dhe ndërmarrjet e bashkive Durrës, Shijak dhe Krujë është punuar për mbajtjen në gatishmëri të rrugëve duke bërë pastrim bore dhe hedhje të kripës.

Aktualisht vetëm aksi rrugor Krujë -Qafë Shtamë mbetet i pakalueshëm.

Gjatë ditës furnizimi me ujë të pijshëm është normalizuar dhe për banorët që kanë pasur probleme me ngrirjen e tubave të depozitave.

Probleme ka pasur në furnizimin me energji elektrike në malësinë e Krujës, por gjendja është normalizuar./lajmifundit.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit