8.5 C
Tirana
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Nuk iu bind urdhrit të policisë, ndalohet 25-vjeçari dhe i sekuestrohen mjete të rrezikshme

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Një 25-vjeçar ka rënë në pran gat e policisë, pasi i është gjetur në makinë një armë pa leje.

Policia njofton se I ka bërë shenjë 25 vjecarit, i cili nuk i është bindur urdhrit për të ndaluar dhe ka vazhduar lëvizjen.

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjet u gjet dhe u sekuetrua në cilësinë e provës materiale një ar më zjarri tip pist oletë me krehër me 7 fi shekë.

“Në kuadër të këtyre kontrolleve, në Kurbin, forca e pocaçme “Shqiponja” i ka bërë shenjë ndalimi drejtuesit të një mjetit tip “Benz”, i cili nuk i është bindur urdhrit për të ndaluar dhe ka vazhduar lëvizjen. Sherbimet e Policisë janë vënë në ndjekje të automjetit dhe kanë arritur të bëjnë bllokimin e tij në fshatin Shullaz, Kurbin.

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjet u gjet dhe u sekuetrua në cilësinë e provës materiale një ar më zja rri tip pistoletë me krehër me 7 fishekë.

Në vijim të veprimeve, specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Kurbin bënë arrestimin në flagrancë të drejtuesit të mjetit, shtetasit A. Z., 25 vjeç, banues në Kurbin, për veprat penale “Ar mëmbajtja pa leje “dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të Policisë “ njofton policia./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit