8.5 C
Tirana
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

“O fshatar, mjel lopën”, emigrantja shqiptare e inatosur: Vini si ga.ngsterë! Harruat që hanit bukë me fasulet e gjyshes

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Një emigrante shqiptare po bën xhiron e rrjetit pasi ka publikuar një video në mediat sociale. Vajza bionde, identiteti i të cilës nuk bëhet me dije, dëgjohet teksa jep ‘leksione’ për shqiptarët që shkojnë në emigrim dhe për mënyrën se si ata i shpenzojnë lekët.

Ajo duket mjaft e inatosur me sjelljen e bashkatdhetarëve të saj, kur këta të fundit mbërrijnë jashtë shtetit dhe fillojnë të dalin në clube dhe të dalin me shumë femra.

Më tej ajo thekson se shqiptarët e tillë, harrojnë se nga vijnë dhe se kanë ngrënë fasule gjithë jetën dhe kanë mjelë lopë.

“I keni parasysh ata shqiptarët që sapo zbresin nga avionic bëjnë si gangster? Hajde dalim në clube dhe shkojmë me femra….lekë gjithandej…hedhin lekë ja unë kam para, unë jam binzesmen në Shqipëri dhe dal me kë të dua. Më pas pau pau me armë bëjnë si gangstera.

Shko mëso anglishten, o fshatar, o fshatar. Harrove nga ke ardhur? Bukë me djathë me domate, fasule nga gjyshja jote? Fshatar ke me ngel…çfarë bën në Shqipëri pas karrierës tënde si gangster? Mjel lopën apo nget gomarin? Mos më bëj me vjell se do vr.as veten!”- shprehet vajza në video me tone të larta dhe e inatosur.

Sigurisht që ky ‘leksion’ nuk vlen për të gjithë emigrantët, pasi ka shumë shqiptarë që punojnë dhe kthehen në atdheun e tyre për të ndihmuar të afërmit dhe familjen. S’mund të mos përjashtojmë që ka edhe persona të tillë që udhëtojnë jashtë shtetit për të bërë ‘jetën e rrugës’.

 

 

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit