9.5 C
Tirana
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Pandemia e koronavirusit, mjeku Kalo tregon 5 rregullat VENDIMTARE për t’ja dalë mbanë

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Mjeku i njohur Tritan Kalo ka publikuar në faqen e tij në facebook disa rregulla thelbësore lidhur me vijimësine e sëmundjes covid-19 dhe parandalimin që duhet t’i bëjmë, të gjithë bashkë.

Ai konstaton se përballja me virusin vazhdon dhe duhet të intensifikohet, pasi diskursi politik nëpër ekrane apo takime politike nuk vlen për ta mposhtur.

Kalo i bën apel pushtetit qendror dhe lokal që të ketë më shumë vëmendjen tek qytetarët e thjeshtë, e këta të fundit të mos harrojnë trinomin: maskë, distancë, higjienë, duke ruajtur jo vetëm veten tonë, por dhe të tjerët rreth nesh./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit