11.5 C
Tirana
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Pelegrinët kalojnë natën në Kishën e Laçit

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Përfundon pelegrinazhi 13-javor në Kishën e Shna Ndout, mijëra besimtarë në vendin e shenjtë

Mijëra pelegrinë nga Shqipëria por edhe jashtë saj në përfundim të 13 të martave në Kishën e Shna Ndout kalojnë natën ne vendin e shenjtë në Laç.

12 dhe 13 Qershori përkon me përfundimin e pelegrinazhit 13-javor në këtë kishë që nis që në muajin Mars. Pelegrinët filluan të ngjisin malin që prej orëve të para të mëngjesit, për të kaluar natën në këtë vend të shenjtë dhe për t’u lutur për familjet e tyre.

Për këtë ngjarje janë angazhuar policia, spitali dhe pushteti vendor të cilët në koordinim mbajnë në kontroll trafikun dhe gjendjen shëndetësore të pelegrinëve të shumtë që vizitojnë vendin e shenjtë gjatë këtyre orëve.

/Klan News.

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit