8.5 C
Tirana
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Përmbyset autobusi me 25 udhëtarë, raportohet se 14 prej tyre nuk ja dolën

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Të paktën 14 pasagjerë e kanë humbur jetën ndërsa 11 të tjerë u lën duan kur një autobus sot u përm bys në një autostradë në jug të Pakistanit.

Në mesin e vik imave dhe të lën duarve ka fëmijë dhe gra. Aksi denti ndodhi në qytetin Uthal në provincën Sindh, tha zyrtari policor lokal, Sharif Ahmed.

Deri tek aksi denti erdhi meqë shoferi për shkak të shpejtësisë së madhe humbi kontrollin mbi timonin, por shkaku edhe më tej është duke u hetuar.

Autobusi, i cili udhëtonte nga provinca Baluchistan drejt qytetit Karaçit është dëm tuar rëndë ndërsa të lën duarit janë transferuar në spitalin më të afërt.

Aksi dentet e trafikut me epilog fa tal ndodhin në Pakistan për shkak të infrastrukturës së keqe rrugore si dhe për shkak të mosrespektimit të rregullave të komunikacionit./korieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit