17.5 C
Tirana
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Peshkatarët nuk u besojnë syve, kapet specia e rrallë dhe gjigante nga ujërat e detit Jon

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Prevezë. Mediat lokale raportojnë se peshkatarët kanë nxjerrë nga deti Jon një peshk ton me peshë 130 kilogram.

Është një shans për peshkatarët e zonës që u vjen rrallë në jetë pasi maksimumi i peshës që kap peshku ton është 250 kilogram dhe për më tepër, zona nuk shquhet për këtë lloj peshku.

Peshku ton qendron zakonisht në ujërat e thella të oqeaneve, por në muajt maj-qershor afrohet në ujërat e cekëta./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit