9.5 C
Tirana
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Pritet rritja e temperaturave, nuk iu shkon dot në mend se ç’pritet të vijë nga Afrika

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Gjatë fundjavës pritet që një re e madhe pluhuri dhe rëre nga shkretëtirat e Afrikës veriore të ngjitet në Europën perëndimore dhe qendrore ndërsa dje ka zbritur në Alpet e Zvicrës, Austrisë dhe Italinë veriore.

Sipas MeteoAlb, kjo re pluhuri zbret nga Alpet drejt Ballkanit duke përfshirë edhe Shqipërinë.

Këto masa ajrore do të ndikojnë në rritjen e temperaturave në vendin tonë.

Qielli nuk do të jetë krejt i kthjellët pasi prezenca e grimcave të ngurta të shkretëtirës do të mjegullojë kthjelltësinë e qiellit në pjesën më të madhe të Europës./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit