15.5 C
Tirana
E shtunë, 10 Dhjetor, 2022

Rekord infektimesh me Covid në këtë qytet, mbi 90 raste gjatë 24 orëve

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Në Qarkun e Elbasanit gjatë 24 orëve të fundit është shënuar një rritje e ndjeshme e të prekurve me Covid. Raportohet se mbi 90 persona kanë rezultuar pozitivë për Covid, nga ku 35 raste u shënuan në Bashkinë e Librazhdit, një numër ky shumë i madh në krahasim me numrin e popullsisë të kësaj bashkie. Gjithashtu edhe 8 mësues kanë rezultuar pozitivë me Covid. Shifër e lartë të infekturish është shënuar edhe në bashkitë e tjera të Qarkut të Elbasanit, 22 raste Bashkia e Peqinit dhe 10 raste në Bashkinë e Gramshit./korrieri.al

 

 

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit