15.5 C
Tirana
E shtunë, 10 Dhjetor, 2022

Ronaldo shpallet lojtari më i mirë i dekadës, do mbeteni “të shtangur” nga vendi i dytë dhe i tretë

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Instituti për histori të futbollit dhe statistika (IFFHS), ka publikuar listën e futbollistëve më të mirë në botë për dekadën e fundit. Bëhet fjalë për periudhën nga viti 2011 deri në 2020.

Këtë vlerësim e ka marrë Cristiano Ronaldo, i cili ka arritur që të fitojë disa herë Championsin me Realin, ndërkohë që edhe me Juventusin ka bërë paraqitje të mira, duke vijuar rekordet personale.

Pas tij qëndron ish-shoku i skuadrës, Sergio Ramos, ndërkohë që vendin e tretë e zë portieri i Bayernit, Manuel Neuer./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit