12.5 C
Tirana
E shtunë, 10 Dhjetor, 2022

Sekuestrohen në Bari 500 litra raki shqiptare

Mos i humbisni

Me te lexuarat

500 litra raki shqiptare janë sekuestruar në portin e Barit në Itali.

Sasia rakisë që vinte nga Shqipëria nuk kishte asnjë dokumentacion shoqërues për kalimin e tij në kufi.

Sipas medias italiane,

sasia e madhe e rakisë është kapur gjatë një kontrolli rutinë nga Guardia di Finanza, në një autobus i cili po zbriste nga trageti.

Gjatë kontrollit të kryer janë gjetur 85 shishe plastike, të cilat ishin fshehur në një ndarje në brendësi të autobusit. Shoferi i autobusit është gjobitur dhe sasia e rakisë u sekuestrua./topchannel.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit