20.5 C
Tirana
E enjte, 7 Korrik, 2022

Shpërthim i fuqishëm, 500 makina përfshihen në flakë, dhjetëra të lënduar dërgohen me urgjencë në spital

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Më shumë se 500 automjete shpërthyen në flakë në kufirin Afganistan-Iran të shtunën pasdite, pas shpërthimit të një kamioni karburanti.

Incidenti ndodhi në zyrën doganore në Islam Qala, në provincën perëndimore të Afganistanit, Herat.

Të paktën 17 njerëz pësuan lëndime dhe të njëjtit u dërguan në klinikën Islam Qala dhe në Spitalin Rajonal Herat, sipas zëdhënësit të departamentit të shëndetit publik në Herat, Mohammad Rafiq Sherzaj.

“Të gjithë ishin të tmerruar. Ata po iknin. Makinat ishin bllokuar”, tha dëshmitari okular, Khalil Ahmad./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit