12.5 C
Tirana
E shtunë, 10 Dhjetor, 2022

Shtohen kontrollet për masat Anti-COVID, rrugët e Tiranës ‘blindohen’ me efektivë policie

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Policia e Rendit ka marrë një urdhër të brendshëm për të qënë më aktive dhe më prezentë nëpër rrugët e Tiranë me qellim kontrollin e masave anticovid. Kjo perzencë është shoqëruar më numrin e lartë të gjobave për ata që nuk mabjnë maskë apo nuk respektojnë distancimin fizik

Disa rrugë të Tiranës u blinduan sot me patrulla policie që kontrollonin masat anticovid. Në rrugën e Elbasanit prezenca e shtuar e unifomave blu i gjeti qytetarët më pak të përgatitur. Shumë qytetarë u ndaluan dhe u gjobitën për mos-mbajtje të maskës anticovid. Një urdhër i brendshëm nëpër komisariate dhe drejtori të policisë angazhoi numër të lartë policësh jo vetëm për kalimtarët. Në zonën e ish-bllokut menaxherët nxituan të reduktonin numrin e klientëve në lokal.

U vendosën gjoba por pati edhe pezullim të përkohshëm të biznesit. E njëjta situatë u paraqit sot edhe në zonën e 9-katësheve dhe pranë bankës së Shqipërisë. Por duket se në periferi nuk pati të njëjtin presion. Në zonën e Freskut, megjithëse shumë qytetarë ishin përgatitur për kontrolle policore, patrullat kanë qënë kalimtare./lajmifundit.al

null

Shtohen kontrollet për masat Anti-COVID, rrugët e Tiranës ‘blindohen’ me efektivë policie

AKTUALITETOn Shk 10, 2021

Raiffesien Bank brenda artikujve

Shperndaje

Policia e Rendit ka marrë një urdhër të brendshëm për të qënë më aktive dhe më prezentë nëpër rrugët e Tiranë me qellim kontrollin e masave anticovid. Kjo perzencë është shoqëruar më numrin e lartë të gjobave për ata që nuk mabjnë maskë apo nuk respektojnë distancimin fizik

Disa rrugë të Tiranës u blinduan sot me patrulla policie që kontrollonin masat anticovid. Në rrugën e Elbasanit prezenca e shtuar e unifomave blu i gjeti qytetarët më pak të përgatitur. Shumë qytetarë u ndaluan dhe u gjobitën për mos-mbajtje të maskës anticovid. Një urdhër i brendshëm nëpër komisariate dhe drejtori të policisë angazhoi numër të lartë policësh jo vetëm për kalimtarët. Në zonën e ish-bllokut menaxherët nxituan të reduktonin numrin e klientëve në lokal.

U vendosën gjoba por pati edhe pezullim të përkohshëm të biznesit. E njëjta situatë u paraqit sot edhe në zonën e 9-katësheve dhe pranë bankës së Shqipërisë. Por duket se në periferi nuk pati të njëjtin presion. Në zonën e Freskut, megjithëse shumë qytetarë ishin përgatitur për kontrolle policore, patrullat kanë qënë kalimtare.

null

Shtohen kontrollet për masat Anti-COVID, rrugët e Tiranës ‘blindohen’ me efektivë policie

AKTUALITETOn Shk 10, 2021

Raiffesien Bank brenda artikujve

Policia e Rendit ka marrë një urdhër të brendshëm për të qënë më aktive dhe më prezentë nëpër rrugët e Tiranë me qellim kontrollin e masave anticovid. Kjo perzencë është shoqëruar më numrin e lartë të gjobave për ata që nuk mabjnë maskë apo nuk respektojnë distancimin fizik

Disa rrugë të Tiranës u blinduan sot me patrulla policie që kontrollonin masat anticovid. Në rrugën e Elbasanit prezenca e shtuar e unifomave blu i gjeti qytetarët më pak të përgatitur. Shumë qytetarë u ndaluan dhe u gjobitën për mos-mbajtje të maskës anticovid. Një urdhër i brendshëm nëpër komisariate dhe drejtori të policisë angazhoi numër të lartë policësh jo vetëm për kalimtarët. Në zonën e ish-bllokut menaxherët nxituan të reduktonin numrin e klientëve në lokal.

U vendosën gjoba por pati edhe pezullim të përkohshëm të biznesit. E njëjta situatë u paraqit sot edhe në zonën e 9-katësheve dhe pranë bankës së Shqipërisë. Por duket se në periferi nuk pati të njëjtin presion. Në zonën e Freskut, megjithëse shumë qytetarë ishin përgatitur për kontrolle policore, patrullat kanë qënë kalimtare.

Por pavarësisht situatës së rënduar që paraqitet me Covid dhe rasteve në rritje, shumë banorë të Tiranë, nuk vendosin maskë ose e mbajnë atë formalisht. Një tjetër vend ku qytetarët në vatrën me të rrezikshme të infektimit siç janë urbanët nuk ka asnjë kontroll.

Dy ditët e fundit 3 mijë gjoba u ekzekutuan për mos-mbajtje maske. Nga hyrja në fuqi e këtij rregulli në 15 tetor numërohen më shumë se 60 mijë qytetarë të ndëshkuar.

Prej disa javësh ka qenë në fuqi pengimi i lëvizjeve dhe mbylljes së lokaleve nga ora 22:00 deri në 06:00 të mëngjesit, rregull i cili ashpërsohet nga e enjtja, me fillim nga ora 20:00./lajmifundit.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit