20.5 C
Tirana
E enjte, 7 Korrik, 2022

Spitali i Fierit nga Erdogani, deputeti revoltohet me Ramën: S’na lidh gjë me Turqinë, Shqipëria do të ketë…

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Deputeti Erion Piciri në seancën e sotme parlamentare ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se po e drejton Shqipërinë në kahun e gabuar të historisë.
“S’na duhet një spital ndërkohë që humbasim tre të tjerë nga keqqeverisja.Luajtja për axhenda turkomane apo me Lindjen e Mesme është shkàtërrim i kombit tonë. Ajo që po bëni sot është një dëm i madh për Shqipërinë që do të ketë dëm të madh për imazhin dhe interesat. Ne duhet të tregohemi Europianë. Nuk na duhet një spital në Fier ndërkohë që humbasim tre të tjerë nga keqqeverisja.

Turku nuk ka lidhje me rrugëtimin tonë. Ndaj kujdes me rrugëtimin që po merrni. Ne nuk jemi as islamizëm as kristiano-orientalizëm. Mos bëni gara me Erdoganin dhe të tjerë. Respekti për ta është një tjetër botë. Europa për ta është një tjetër koncept. Nuk mund të kapim një tren që nuk e kapëm dot në historinë tonë”, u shpreh deputeti Piciri./temadites.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit