17.5 C
Tirana
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Të bllokuar në Qafë-Thanë, qindra fëmijë, gra dhe pleq mbushin lokalet për t`u ngrohur

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Reshjet e dendura të dëborës ka qënë shkak i bllokimit të qindra banorëve në Qafë-Thanë. .

Mes tyre ka edhe pleq dhe fëmijë, të cilët të detyruar nga temperaturat e ulëta janë drejtuar në lokalet aty pranë për t’u ngrohur.

Por grumbullimi në një vend sjell edhe rrezikun e përhapjes së koronavirusit, pasi javët e fundit në Shqipëri janë raportuar shifra të larta të infektimeve.

Rrëshqitja e një autobusi dhe një kamioni e bën edhe më të vështirë situatën, pasi në rrugën e bllokuar nuk mund të mbërrijë as borëpastruesja./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit