17.5 C
Tirana
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Të fshehur në anije e mallrave, policia britanike arreston 7 shqiptarë pas një telefonate që thoshte se…

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Shtatë persona, që besohet të jenë shqiptarë, janë arrestuar pasi hynë nëpërmjet një anije mallrash në portin e Dorset në Britani të Madhe.

Shërbimi i ndihmës së shpejtë u tha se një person kishte nevojë për kujdes mjekësor në bordin e “Chise Bulker” në orët e para të së martës.

Por policia më pas zbuloi se në anije ishin shtatë persona të paidentifikuar dhe askush nuk kishte nevojë për ndihmë mjekësore.

Transportuesi me shumicë i regjistruar në Panama u dërgua në Portland dhe njerëzit u shoqëruan nga anija.

Policia e Dorset tha se ekuipazhi i anijes po merrej në pyetje por nuk kishte raportime për ndonjë dëmtim të ekuipazhit ose të arrestuarve.

Një zëdhënës i forcës tha se policia ishte kontaktuar nga shërbimi i ndihmës së shpejtë kur anija ishte në brigjet e jugut.

“Një total prej shtatë individësh – që besohet të jenë shtetas shqiptarë – u arrestuan nga policia dhe u shoqëruan nga anija. Ata do të konsiderohen nga Forcat Kufitare dhe Vizat dhe Imigracioni i MB për vepra të mundshme”, citon BBC forcën kufitare./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit