9.5 C
Tirana
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Të sëmurin e sorrollasin sa te Infektivi te Sanatoriumi, spitalet mbushen plot me pacientë (Video)

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Ambulancat vijojnë që të sjellin pacientë në spitalin Infektiv, edhe pse mjekët shprehen se kapacitetet e tij janë drejt ezaurimit.

Ndërkohë që siç shihet dhe në videon e mëposhtme, një pacient që ka qendruar për disa minuta në një nga ambulancat e urgjencës kombëtare në oborrin e Infektivit, është dërguar më pas me ambulancë në spitalin Shefqet Ndroqi.

Edhe aty situata nuk duket të jetë më e mirë, pasi mjekët që thanë që dje në drekë se nuk kishte më vende, por mund të jetë liruar ndonjë krevat, nëse ndonjë pacient ka lënë spitalin, ose në rastin më të keq ka humbur jetën./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit