17.5 C
Tirana
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Thanë që nuk i pranojmë kurrësesi! Qeveria shqiptare i hap derën vaksinave ruse dhe kineze

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Qeveria i hap rrugë negociatave me shtetet që prodhojnë vak sinat anti-covid.

 

Në mbledhjen e fundit, Këshilli i Ministrave ka vendosur me akt normativ autorizimin e Ministrisë së Shëndetësisë dhe Ministrisë së Rindërtimit, zhvillimin e negociatave me shtetet që prodhojnë vaksina, pa përjashtuar askënd.

Vendimi parashikon se vaksinat duhet të jenë të certifikuara nga trupa certifikuese në vendin e prodhimit të tyre duke lënë derën hapur që Shqipëria të negociojë direkt edhe me ato shtete të cilat më parë i kishte përjashtuar, si Rusia dhe Kina./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit