20.5 C
Tirana
E enjte, 7 Korrik, 2022

“Thash do zgjedh Samiun kur dëgjova se….”, takimi i parë në “Përputhen 40”

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Takimi i parë 4 minutësh mes konkurrentëve të Për’puthen +40 është realizuar mes Gilberta Simonit dhe Sami Flamurin.

 

Ata filluan të rrëfenin të përbashkëtat që kanë mes njëri tjetrit.

Samiu: Babai im ka lindur nga Lushnje, ditën e flamurit dhe hoxha i dha emrin Flamur.

Gilberta: Do të të ftoj edhe në Lushnje.

Samiu: Është një ëndërr e imja se nuk kam qenë kurrë.

Gilberta: Të ftoj të vish. Kemi dhe një të përbashkët tjetër, letërsinë. Kur the që shkruan e të pëlqen letërsia, thashë do zgjedh Samiun. Më fol pak për vajzat.

 

Samiu: Vajza e madhe është 26 vjecare, e dyta 25. Ato janë të lindura në Australi dhe kanë jetën e tyre.

 

Gilberta Simoni është 43 vjeçe, e cila jeton në Lushnje. Edhe pse vjen nga një qytet i vogël ajo thyen çdo barrierë dhe e bën realitet dëshirën e saj. Profesioni i saj është mësuese dhe vjen në Për’puthen për të gjetur dashurinë e jetës.

 

Njëri prej tyre është Sami Flamuri, baba i dy vajzave. Profesioni i tij është përkthyes dhe autor i disa librave. Është 51 vjeç, ku i cili ka lindur në Sidnei, jeton në Ulqin dhe kërkon dashurinë e jetës Për’puthen + 40./korrieri.al

 

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit