20.5 C
Tirana
E enjte, 7 Korrik, 2022

U transferua para 10 ditësh si shef krimesh në Gramsh, kërcënohet me jetë Sokol Novaku

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Ish-shefi i sektorit të narkotikëve në Drejtorine e Elbasanit, Sokol Navaku është kërcënuar me jetë.

Navaku, i cili 10 ditë më parë është transferuar si shef krimesh ne komisariatin e Gramshit, ka marrë mesazhe kërcënuese në numrin e punës.

Sokol Novaku më parë ka qenë shef i komisariatit nr 2 në Tiranë dhe shef krimesh në komisariatin e Policisë Kavajë.

Në drejtorinë e Policisë Elbasan, Novaku u emërua shef i sektorit të narkotikëve ku qëndroi për 4 muaj në këtë detyrë dhe rreth 10 ditë më parë u transferua shef krimesh në komisariatin e policisë Gramsh.

Novaku ka depozituar dy ditë më parë në Prokurorinë e Rrethit Elbasan kallëzim për kërcënimin e marrë. Në lidhje me kërceënimet e marra nëpërmjet një sms-je, në drejtorinë vendore të policisë Elbasan në bashkëpunim të ngushtë me prokurorinë e rrethit, është ngritur një grup i posaçem hetimor.

(E.H/Faxweb.al./Faxweb.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit