12.5 C
Tirana
E shtunë, 10 Dhjetor, 2022

U zunë për gomarin dhe kanalin kullues, rrìhen me lopata dy vëllezërit (EMRAT)

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Dy vëllezër në zonën e Baldushkut në Tiranë janë rràhur me njëri-tjetrin dhe njëri prej tyre ka përfunduar në spital në gjendje kritike për jetën.

Vajza e Enveri Lloçjas ka thënë: “Doktori nuk jep fare shpresë. Bujari i ka gjuajtur nga mbrapa babit. Erdhën policët dhe talleshin dhe thoshin nuk ka gjë”.

Po ashtu edhe djali i Enverit, ka treguar se si e gjeti babain e tij: “Babi ishte i shtrirë, më kërkoi një batanije sepse ishte shumë keq. Pas përpl àsjes për gomarin, nuk kemi pasur raste të tjera. Kanali ishte i vjetër dhe duhej rregulluar”.

Debàti mes dy vëllezërve Enver dhe Muharrem Lloçjas, është transmetuar në “Shqipëria Live”.

Muharremi god1ti me levë Enverin pasi pretendonte se gomari i tij i kishte hyrë në tokë. Mesa duket konfl1ktet mes vëllezërve vazhdojnë dhe Enveri ka marrë god1tje të rënda.

Muharremi është në gjendje të lirë dhe një është arrestuar nga policia, ai ka thënë për gazetaren: “Është e vërtetë që kemi pasur konflikt. Sa u ngritëm në mëngjes, erdhi mori kazmën që të hapte kanalin. I thashë lere se do e rregulloj unë. Ia kapa lopatën, m’u kthye dhe unë iu ktheva e hodha matanë se nuk më panë më sytë. E kam shtyrë te kazma”.

Pasi u pyet se përse vëllai i tij ndodhet në gjendje kr1tike për jetën, Muharremi tha se nuk e kishte matur se sa e gjuajti./temaedites.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit