20.5 C
Tirana
E enjte, 7 Korrik, 2022

Ujë me rrush të thatë: Si përgatitet dhe çfarë përfitimesh ka?

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Uji me rrush të thatë supozohet se përmirëson tretjen, largon toksinat dhe furnizon trupin me një shumëllojshmëri të ushqyesve dhe antioksidantëve të rëndësishëm. Për më tepër, thuhet se është i shijshëm dhe i lehtë për t’u përgatitur.

Megjithëse asnjë studim nuk ka ekzaminuar në mënyrë specifike ujin me rrush të thatë, ai mund të përmirësojë nivelet e hekurit dhe antioksidantëve.

Rrushi i thatë është i pasur me antioksidantë, të cilët janë përbërës të dobishëm që mbrojnë qelizat. Antioksidantët luajnë një rol kyç në shëndet dhe mund të mbrojnë kundër kushteve kronike si kanceri, diabeti i tipit 2 dhe sëmundja e Alzheimerit.

Veçanërisht, një studim në 15 njerëz tregoi se nivelet e antioksidantëve në gjak u rritën ndjeshëm rreth 1 orë pasi ata kishin ngrënë rrush të thatë.

Megjithatë, nevojiten kërkime të mëtejshme.

Rrushi i thatë përmban një sasi të mjaftueshme hekuri. Ky mineral është i përfshirë në transportin e oksigjenit dhe prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut. Mosmarrja e mjaftueshme e hekurit në dietën tuaj mund të çojë në anemi, një gjendje simptomat e së cilës përfshijnë lodhje, gulçim, lëkurë të zbehtë dhe dobësi.

Ju mund ta përgatisni pijen duke shtuar rrush të thatë në ujë të vluar. Rekomandohet ta pini në mëngjes./botasot

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit