11.5 C
Tirana
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Ulen lehtazi çmimet e produkteve të shportës

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Sheqeri bie me 17 lekë, orizi me 8 lekë Bordi i Transparencës ka përcaktuar marzhet e reja të fitimit për tregtarët e shumicës dhe pakicës për ushqimet, duke përcaktuar çmimet e reja tavan për disa nga produktet e shportës.

Kështu, çmimi i orizit kokërrgjatë ulet me 8 lekë dhe një kilogramë do të shitet me 101 lekë nga 109 që ishte përcaktuar deri më tani.Uljen më të ndjeshme e ka pësuar sheqeri, i cili nga 121 lekë kilogrami do të shitet 104 lekë. I vetmi produkt që ka pësuar rritje është mielli masiv, i cili nga 84 lekë që ishte deri më tani do të shitet me 90 lekë kilogrami.Ndërkohë që Bordi nuk ka përcaktuar një çmim të unifikuar tavan për vajin, për shkak të diferencave të mëdha të blerjes në import./tvklan

 

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit