8.5 C
Tirana
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

“Unë kam prova që nëna ime hyri në spital me ato vathë”, flet djali i të moshuarës që i morën florinjtë pasi ndërroi jetë nga Covid-19

Mos i humbisni

Me te lexuarat

foto ilustruese

Pasi nëna e tij humbi jetën nga Covid-19, djali i saj i identifikuar si Mirko Marsella kishte shkuar për të mbledhur sendet personale, por në qesen plastike kishte vetëm disa veshje, por mungonin vathët e shtrenjtë.

E moshuara ishte e shtruar në pavijonin Marchiafava në spitalin San Camillo, në Romë.

“Ajo që ndodhi me ato vathë është një mister. Unë kam prova që nëna ime hyri në spital me ato vathë. Sa herë që më dërgonte foto nga spitali, ajo i kishte ato”,- tha Marsella.

Sipas tij, dikush ia kanë hequr në momentin që ka ndërruar jetë. Por djali nuk ka ndaluar me kaq dhe e ka dërguar çështjen e tij në spital.të kisha konfirmuar praninë e të gjitha sendeve personale të nënës sime. Unë mblodha sendet e tjera, po përgatis një letër dhe nesër në mëngjes do të shkoj të paraqes një ankesë: ato vathë prej ari të bardhë, të cilat kishin një diamant të vogël, ishin një dhuratë dhe thoshte që donte t’i mbante me vete edhe në ark ivol”,- tha Marsella, i cili pretendon se ia kanë vje dhur./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit