9.5 C
Tirana
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Vajza e gjyqtares Enkelejda Hoxha bën deklaraten e fortë: Mamaja është detyruar për të liruar të dënuarit

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Vajza e gjyqtares Enkelejda Hoxha ka bërë një deklaratë të fortë në lidhje me mamanë e saj.

Ajo para kamerave është shprehur se mamaja e saj ka qenë e detyruar të lirojë të dën uarit.

“Ka 16 vjet në Krujë, media po i dëmton imazhin, nuk ka në pronësi asnjë makinë e shtëpi. Media po i dëmton imazhin. Do marrim pjesë në seancën e mamit, mami është shumë e ndershme dhe e pastër, ka pasur një arsye të fortë për t’i liruar at”, tha vajza për Report Tv.

Kujtojmë që dy ditë më parë gjyqtarja Enkelejda Hoxha së bashku me 10 të tjerë janë arrestuar me urdhër të SPAK teksa ishin në seancën gjyqësore, ku kësaj here do t’i jepnin lirinë Sajmir Petanit i dën uar për vr a sje..

Gjyqtarja Enkelejda Hoxha është gjyqtarja e Krujës, e cila ka firmosur lirimin nga bu rgu të anëtarit të bandës së Durrësit, Endrit Dokle, i cili ishte dën uar me bur gim të përjetshëm. Po ashtu Hoxha ka liruar nga bu rgu Genc Tafilin, i dë nuar për v r asjen e komisarit të Policisë Arben Zylyftari si dhe Ilir Pajës, të cilit i kishte mbetur mbi një vit dë nim.

Pasi liroi nga bu rgu Endrit Doklen, ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj kërkoi pezullimin nga detyra të gjykatëses./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit