12.5 C
Tirana
E shtunë, 10 Dhjetor, 2022

Video/ Mes lotësh Gentian Zenelaj flet për humbjen e të atit: “Më ka ngelur peng që nuk shkova dot në varrim”

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Aktori dhe moderatori i njohur Gentian Zenelaj, ka rrëfyer së fundmi bet ejën e tij me sëmundjen vde kjepr urëse të Covid-19, ku në të njëjtën kohë ka humbur edhe të atin, po nga e njëjta sëmundje.

 

I ftuar në emisionin ‘Rudina’, mes lotësh ka thënë se gjatë kohës që humbi të atin, ishte i shtruar në spital dhe nuk mundi të shkonte as në va rrimin e tij.

Ai shton më tej se gjatë kohës që ishte infektuar, ishte shumë i frikësuar dhe mendonte që nuk do ia dilte të fitonte betejën.

 

PJESË NGA BISEDA:

 

Gentian Zenelaj: Në ditën më të keqe të sëmundjes që ishte dita 10, unë humba babain. Ajo është një ditë që influencoi shumë keq në shëndetin tim sepse unë mendoj që kjo sëmundje është thellësisht e lidhur me gjendjen tënde emocionale.

Atë ditë u ndjeva shumë keq, babai im kishte më shumë se dy javë që ishte shtruar në spital dhe ikja ime nga përkujdesja, mua më përkeqësoi shumë. Fakti që nuk isha për t’u përkujdesur, për të çuar gjërat që kishte nevojë dhe gjithë kjo barrë i ra bashkëshortes sime. Unë kisha edhe mamanë time të sëmurë me Covid në Shëngjin.

 

Rudina Magjistari: Kur je takuar me babain për herë të fundit?

 

Gentian Zenelaj: Kjo është gjëja që më vret shumë sepse kjo është një sëmundje që ti je thellësisht i vetmuar dhe nuk ke mundësi t’i mbash dorën njeriut tënd të dashur, që nuk ke mundësi t’i rrish afër dhe t’i japësh pak shpresë.

 

Ky ishte mendimi më i keq që unë kisha për ato tre javë ku babai im ishte i shtruar në spital. Unë kam disa video-call me të megjithëse ai kishte një maskë të madhe në fytyrë dhe unë shumë pak merrja nga ai. Por realisht nuk ma merrte mendja që babai im do ikte sepse mamaja është më me probleme shëndetësore, me ftohje të vjetra, me ujë në zemër.

 

Është e pabesueshme që babai im të degr adonte në këtë gjendje. Dita kur u intubua ishte shumë e vështirë për mua, ai bëri tre arr est ka rdiak dhe s’ma merrte mendja kurrë që ai njeri të kishte një zemër aq të fortë sepse të mbash 3 javë, 60 litra oksigjen, duhet të kesh një zemër shumë të fortë.

 

Nuk shkova as në funeral, mamaja ime përjetoi një periudhë shumë të keqe sepse vëllai im për fat të keq ishte në Suedi, aeroportet ishin të pamundura. Ishte një situatë kao tike në familjen time dhe thoja o Zot çfarë po ndodh./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit