17.5 C
Tirana
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Vizitoi kalanë e Ali Pashës, kryeministri Rama vë ‘duart në kokë’ nga skàndàli që shikon dhe jep urdhrin e prerë

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar punimet në kalanë e Tepelenës që synon transformon e saj në një qendër atraktive për turistët. Transformimi prek edhe ndërhyrjen në disa banesa, por që sipas kryeministrit Rama dhe kryebashkiakut të Tepelenës, Tërmet Peçi banorët do t’u garantohet mos prishja dhe përshtatja e banesave, duke synuar kthimin në bujtina të tyre.

Rama u tregua tejet i ashpër me faktin se në hyrje të kalasë së Tepelenës, duke e cilësuar si skandal, kishte një pikë karburanti.

“Ja urdhëro, karburant në hyrje të kalasë. A bëhet karburant brenda në kala?! Ja udhëro. Kjo tani sjell zhvillim ekonomik dhe punësim për qindra njerëz. S’mund të rrijë peng vetëm për një karburant”, tha Rama duke dhënë ultimatum që të prishet./temaedites.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit