17.5 C
Tirana
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

V*ksinimi/ Rama: Në shkurt vijnë 40.000 të tjerat nga Pfizer, ne dhe Serbia kemi hyrë në zbatimin e kontratës

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Me sa kemi mësuar imunizimi ka nevojë për të gjithë ciklin dhe ajo që është më e rëndësishme ëshët se kemi hyrë në zbatimin e kontratës me Pfizer.

Dje kanë ardhur dozat që kanë hapur rrugën. Nëse nuk e shikojmë të gjithë panoramën, patjetër që duken shumë pak. Por në rajon jemi i vetmi vend së bashku me Serbinë që ka hyrë në zbatimin e kontratës dhe ka hyrë në vaksinimine mjekëve. Së dyti, në krejt Europën situata është krejt kaotike, vende të mëdha kanë filluar kërc ënime, pasi kërkesa është marramendëse dhe në të gjitha rastte oferta është shumë e ulët.

Së treti, Dje në darkë vonë kemi marrë konfirmimin nga Pfizer se në mesin e shkurtit do vijën 10.000 mijë dozat e parashikuara, dhe brenda shkurtit do vijën 30.000 dozat e tjera./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit